aktivita diskusia Starožitnosti a zbierky zistenie autora obrazu DD

  • zistenie autora obrazu DD

    Posted by dusan85 on 11. marca 2013 at 23:06

    dobrý. mam tento obraz no neviem kto ho namaloval ako je to malovane…..či ma hodnotu. Je to “malovane”ako keby na sietke.Nieje to papier ale ako sietka proti hmyzu na okno a na dotyk hlatke,leskle ako z gumy.

    asomtam odpovedal 11 years, 8 months ago 5 Členovia · 6 odpovede/odpovedí
  • 6 odpovede/odpovedí
  • harp

    Member
    12. marca 2013 at 9:39

    Najpravdepodobnejsie ide o fototapetu.

  • starozitnik

    Member
    12. marca 2013 at 16:52

    …je to reprodukcia niejakeho znameho obrazu, bez hodnoty dalsieho predaja.

  • dusan85

    Member
    12. marca 2013 at 18:12

    neviem či fototapeta je to “malovane”ako keby na sietke.Nieje to papier ale vyzera to ako sietka proti hmyzu na okno a nato je “malovane”

  • starozitnik

    Member
    13. marca 2013 at 9:35

    ….ta ,,sietka” je akoze imitacia platna na ktore sa malovalo. Ked zarezes ostrym nozom alebo vysuvacim rezakom do obrazu tak uvidis ze to je papier. Ono aj z tej slabej fotky vidno ze obraz ma uz vyblednute farby a tam kde bol skryty pod ramom ma este povodne.

  • dorotka

    Member
    13. marca 2013 at 15:52

    Autorom predlohy je ruský maliar Ivan Ivanovič Šiškin ( 1832 Jelabuga – 1898 St.Petersburg). Ako jeden z najvýraznejuších predstavitwľov ruského realizmu sa vo svojej tvorbe zameral na krajinárske motívy charakteristické pre prírodu Ruska, najmú lesné motívy, borovicové a dubové lesy, brezové háje, etc.

    Dusan85, tvoj “obraz” je reprodukcia, predpokladám z obdobia socíku, kedy sa ich predávali naozaj na kilá najma v Sovietskej knihe.

    Ten “pogumovaný” povrch bolo asi viksové plátno, praktické pre údržbu, pretože sa reprodukcie povinne umiestnovali na roznych uradoch a školách a bolo ich treba čistič, či osetrovať. 

    Pripájam foto originálu /ale neviem  je v Tretjakovskej galérii ?/

  • asomtam

    Member
    13. marca 2013 at 22:30

    Pôvodný text
    роща” – картина-завещание. Она написана в год кончины художника. В полотне как бы обобщен весь опыт долгой и непростой жизни мастера. Золотой колоннадой вздымается к лазурному небу русский лес. Могучая, несокрушимая стена сосен-великанов, озаренных благодатным летним светилом. Блики солнца играют в теплых водах железистого ручья, берущего начало у мощных, несокрушимых корней бора. Светом жизни пронизан весь холст, он играет в прозрачном источнике, где видна каждая песчинка, сверкает на крылышках желтых бабочек, порхающих в потоках всепроникающего сияния. Озарены и словно вылеплены скульптором брошенные сколы дикого камня, лежащие здесь тысячи веков, сверкают песчаные отмели, зеленеют юные ели, словно прибежавшие на опушку, залитую жарким дыханием лета. Но особую жизнь картине дает игра света и тени, то волшебство бликов, которое заставляет нас буквально зримо ощущать, почти присутствовать в Елабуге и любоваться этим уже почти ставшим историей местом. Пахнет хвоей, смолой и невыразимым ароматом вечной юности старых сосен. Ведь многим из них по сто лет. Взор устремляется в даль леса, и мы смотрим в таинственную чащу, прорезанную дорожками света.Шишкин – чародей. Он так искусно расставил свои сосны, что создается впечатление бесконечности их числа и неохватности пространства леса. Живописец знает структуру лесного пейзажа, и он властно заставляет нас следовать за его волшебной кистью. Колорит картины необычайно богат. Все открытия импрессионистов учтены художником. Но над всеми этими дополнительными фиолетовыми и оранжевыми, синими, желтыми цветами властвует могучее чувство меры великого художника. Он не забывает закона валера, нигде не нарушает натуральность и сдержанность тона. Картина Шишкина не кричит, несмотря на масштаб холста, она поет. И эта заветная прощальная песня доходит до самых глубин сердца зрителя. Мы очарованы полнотой жизненных сил, вложенных в это полотно, и потрясены той великолепной живописной отдачей, которая заставляет нас отнести этот шедевр к творениям самого высокого мирового класса. Мало есть холстов в мировом искусстве, где с таким блеском даны портреты, да, именно портреты десятков деревьев, причем если задаться целью, то о каждой из сосен и елей можно рассказать целую историю. Ведь этот лес – гордость целого края России и сохранность, сбережение его – святое дело.(И.Долгополов)

    Ivan Shishkin

    (1832-1898)
    Loď Grove

    1898, olej na plátne, 165×252 cm Štátne ruské múzeum, St Petersburg

    “Loď Grove “-. Picture-vôľa
    .. je napísané v roku úmrtia umelca plátno musí zovšeobecniť celej skúsenosti dlhý a náročný život veliteľa
    . kolonáda Gold stúpa k nebu azúrové ruského lesa
    Mighty, neúprosná stenu obrích borovíc svieti upokojujúce letné hviezdu.
    Glare nie. hral v teplých vodách žliaz prúdu pochádzajúceho zo strany mocných, nezničiteľné korene bóru.
    svetlo života prenikli do celej plátno, on hrá v priehľadnom zdroje, kde môžete vidieť každý zrnko piesku, žiariace žlté na krídlach motýľov, vlajúce vo prúdov všadeprítomné žiaru.
    brilantné a vyrábal ako sochár opustený prírodný kameň čipy ležiace tu pre tisíce stáročia, šumivé piesčin, zelená s mladých smrekových, keď bežal k okraju, kúpala v horúcim dychom leta.
    ale zvláštne život vzor dáva hru svetla a tieňa, mágia oslnenia, ktoré nám dáva pocit, sotva viditeľný, takmer prítomný v Yelabuga a obdivovať to skoro stala miestom histórie.
    Smrdí to ako ihly, živice a nevýslovnej vôňa večnej mladosti starých borovíc. mnoho z nich za sto rokov. ponáhľa pohľad do vzdialenosti lesa, a pozrieme sa do tajomnej húštiny svetla rezanie cez pruhu. Shishkin -. černokňažník mu tak šikovne nastaviť naše borovice, ktoré sa zdá nekonečný počet a priestoru neohvatnosti lesa. maliar pozná štruktúru lesnej krajine, a on mocne núti nás sledovať svoj ​​magický štetec. Coloring obrázok je neobyčajne bohatá. všetky otvorené impresionistov maliar do úvahy. Ale cez všetky tieto dodatočné fialovej a oranžovej, modrej a žltej kvety dominuje silný zmysel pre proporcie veľkého umelca. Nemá zabudnúť na práva Valera, nikdy porušuje prirodzenosť a zadržiavacie tón. Shishkin neplač, napriek rozsahu plátna, spieva. A to spomínať rozlúčka pieseň siaha do hlbín srdca. Sme očarení plná vitality, je zakotvený v liste, a šokovaný tým, že nádherné scénické dopad, ktorý by nás viedli na vykonanie tohto majstrovského diela do diela najvyššej svetovej triedy. Nemnoho majú plátna vo svete umenia, kde takéto trblietky sú portréty, áno, portréty desiatok stromov, a keď sa spýtate na, potom na každý z borovíc a jedlí môže povedať celý príbeh skutočne les -. hrdosť celého regiónu Ruska a bezpečnosti, úspory ju -. svätú vec (I.Dolgopolov)

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť