Na výstave Hodiny a Klenoty aj briliant v hodnote 1,5 milióna Eur

Počas štyroch dní v termíne 5. – 8. novembra 2009 sa v Incheba Expo Bratislava koná 13. ročník medzinárodnej výstavy Hodiny a Klenoty, ktorá prezentuje ponuku hodín, šperkov, náradia a vybavenia potrebného na ich zhotovenie. Ide o jedinú výstavu vo svojom odbore na Slovensku. Na celkovej ploche 4.000 m2 sa predstaví spolu 78 vystavovateľov z Brazílie, Bulharska, Cypru, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Nemecka, Nigérie, Poľska, Portugalska, Rumunska, Talianska a Slovenska.

Výstava poskytuje priestor pre predstavenie noviniek, prezentáciu súčasnej kvality, nových značiek, ale tiež upevnenie obchodných vzťahov a nadviazanie nových kontaktov. Výstavu tvorí široká ponuka náramkových a vreckových hodiniek, nástenných a stolových hodín, stojanových hodín, budíkov, ale tiež meracej časomernej techniky, batérií, náramkov a remienkov, ale napokon i vybavenie dielní a predajní, nástrojov a náradí pre hodinárov. Klenotnícka časť výstavy ponúka širokú škálu expozícií klenotov z drahého kovu, drahokamov, polodrahokamov, špičkovej značkovej bižutérie, starožitnosti z drahých materiálov, a tiež vybavenie dielní a predajní, nástrojov a náradí pre zlatníkov. Podujatie sa organizuje za pomoci odborných a organizačných partnerov, Asociácie zlatníkov Slovenska, Cechu zlatníkov a klenotníkov Slovenska a Puncového úradu SR.


Najväčším lákadlom pre návštevníkov je výnimočný investičný drahokam nazvaný Abril v hodnote 1,5 milióna eur. Ide o unikátny diamant s výbrusom v tvare briliantu o hmotnosti 1,57 g a o priemere takmer 1,3 centimetra. Abril je navyše pri tejto veľkosti výnimočný svojou extrémne zriedkavou symbiózou všetkých najvyšších možných kvalitatívnych charakteristík. Návštevníci výstavy Hodiny a Klenoty ho budú môcť vzhliadnuť v prvý deň výstavy 5.11. a v popoludňajších hodinách v sobotu 7.11.


Tí, ktorí sa zapoja do prebiehajúcich súťaží, môžu po správnom zodpovedaní otázok vyhrať zlatý dukát Cechu zlatníkov a klenotníkov Slovenska. Každý deň sa tiež hrá o jedny atraktívne náramkové hodinky. Pre návštevníkov bude zabezpečené odborné čistenie šperkov zdarma, prípadne za dobrovoľný príspevok. Vyzbieraná čiastka sa odovzdá strednej odbornej škole pre žiakov so zdravotným postihnutím.

Zaujímavými sprievodnými podujatiami sú výstava prác šperkárov súťaže Slovenský šperk, a tiež majstrovstvá Slovenska stredných škôl v tvorbe šperku, kde sa snúbi učenie starých majstrov s moderným prístupom mladej generácie.

Výstava je pre verejnosť otvorená denne od 10.00 hod. do 18.00 hod. Vstup je voľný.

Pre viac informácií kontaktujte:
Martina Sekulová
Communication manager, hovorkyňa
T 00421-2-6727 3345
F 00421-2-6727 2254
E msekulova@incheba.sk
W www.incheba.sk

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

New Frontiers – Art from New EU Member States

Dňa 2. marca 2004 privítala Národná galéria v Dubline umenie desiatich nových, pristupujúcich členských štátov Európskej únie na výstave, ktorá nesie názov New Frontiers – Art from New EU Member States. Výstavu formálne otvoril írsky minister umenia športu a turizmu v miléniovom krídle Národnej galérie Írska.

Zberatelia minerálov a fosílií sa stretnú v nedeľu v Bratislave

Zberatelia minerálov a fosílií sa stretnú v nedeľu 6. decembra 2009 vo výstavných priestoroch Slovenského národného múzea „Podhradie“ na Žižkovej ulici v Bratislave. Tu sa uskutoční XXVI. ročník Medzinárodného stretnutia zberateľov minerálov a fosílií. Stretnutie pripravilo Prírodovedné múzeum v Bratislave v spoluprácu so Slovenskou geologickou spoločnosťou. Toto stretnutie patrí medzi najväčšie podujatia tohto druhu na Slovensku a je zaujímavé nielen pre odborníkov a nadšencov zaoberajúcich sa mineralógiou a paleontológiou, ale aj pre širokú verejnosť.

Na hrade Ľubovňa vystavia poľské korunovačné klenoty

Na hrade Ľubovňa v Starej Ľubovni vystavia poľské korunovačné klenoty. Tie sa tam vrátia po viac ako 350 rokoch, keď tu boli ukryté v rokoch 1655 až 1661 počas vojny Poľska so Švédskom. Kým v 17. storočí boli na hrade uschované originálne poľské korunovačné klenoty, tentoraz sa do Starej Ľubovne vrátia ich repliky. Vernisáž poľských korunovačných klenotov bude v sobotu 3. júla 2010 v kaplnke sv. Michala na hrade Ľubovňa. Najnovší exponát Ľubovnianskeho múzea, ktorý bude stálou výstavou na hrade Ľubovňa, pozostáva z koruny, jablka, žezla a korunovačného plášťa poľského kráľa Stanislava Augusta Poniatowského.