Nultý priestor A4 dáva šancu málo známym umelcom

6. februára 2005 (SITA) – Vyhľadať a propagovať súčasné menšinové umenie je cieľom nového projektu Kultúra filantropie, ktorý bude prebiehať tento rok. Pripravilo ho bratislavské nekomerčné kultúrne centrum A4.Projekt je založený na komunikačnej kampani Volanie po projektoch a novom programovom prvku v dramaturgii nultého priestoru Nič nie je len tak. Nultý priestor hľadá autorské divadelné, hudobné, filmové, tanečné, no i fotografické a experimentálne projekty, ktoré prekvapia, informovala agentúru SITA Barbora Šedivá z propagačného oddelenia A4. Ako dodala, majú to byť projekty na rozhraní žánrov a druhov umenia a médií, projekty pracujúce s netradičnými postupmi pri tvorbe zvuku a obrazu a ktoré reflektujú aktuálne dianie v spoločnosti.

Nultý priestor je otvorený profesionálnym i neprofesionálnym umelcom v Bratislave a okolí. Málo známi tvorcovia dostanú počas štyroch večerov Nič nie je len tak od marca do júna príležitosť prezentovať svoje projekty v nultom priestore v centre Bratislavy. Nultý priestor novým umelcom pomôže i s PR, technickým vybavením a financiami. Jedným z cieľov projektu Kultúra filantropie je podpora myšlienky dobrovoľníctva ako prirodzene filantropického správania, budovanie vzájomných vzťahov medzi umelcami a divákmi, a zvýšenie motivácie k darcovstvu.

(SITA, zd;ra)

© 2005, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Umelcov už 10 rokov podporuje Centrum súčasného umenia

Tvorbu slovenských umelcov podporuje už desať rokov Nadácia – Centrum súčasného umenia. Ako pre agentúru SITA povedala projektová manažérka nadácie Svetlana Waradzinová, od svojho vzniku podporili 856 projektov vo všetkých druhoch umenia celkovou sumou 68,7 miliónov korún. Nadácia od roku 2001 vyhlasuje Cenu Oskára Čepana. V súťaži určenej mladým výtvarníkom vo veku do 35 rokov chce pokračovať aj v roku 2004. Tento rok nadviaže aj na prvý ročník benefičnej aukcie súčasného slovenského umenia.