Take me with you/Make me better – Marcel Benčík

Môže mať prezentácia grafického dizajnu interaktívny rozmer? Projekt Marcela Benčíka sme teda zámerne postavili na fyzickej dostupnosti jeho prác ? naozaj pre každého. Jeho interaktivita má dve podoby: manipuláciu diváka v galérii a komunikáciu s divákom na Stanici. V na mieru vydizajnovanej malej sieni PGU bude návštevník nasmerovaný tak, aby si diela prostredníctvom tlačových matríc s odkazmi na niektoré z autorových prác sám vyrobil. Potom sa môže rozhodnúť, čo s nimi ďalej urobí, či si ich nechá, zahodí, alebo čokoľvek iné. Výzva autora VEZMI SI MA SO SEBOU tak má svoj pôvab ? každý, kto ju poslúchne, symbolicky vynesie autorovu tvorbu mimo galérie. Komunikáciu s divákom s cieľom UROB MA LEPŠÍM Marcel Benčík na Stanici zas otvorí tak, že každému ponúkne možnosť jeho hotové vystavené prístupné práce zmeniť priamymi zásahmi do nich vo akýchkoľvek formách: od ráznych negujúcich škrtov až po jemné korektúry. (z textu kurátorky výstavy Miry Putišovej, PGU)

My len pripomíname tri veci. Za prvé, že Marcela už všetci poznáte, aj keď o tom neviete, robí dizajn novinám a tlačovinám Stanice. A za druhé, že v stredu sa na Stanici nezmiešajú len prvky stamp art-u, akčnej kresby, interaktívneho plošného dizajnu, ale osobitý happening doplní hudba djov, muzikantov. A za tretie, na párty môžete zostať dlhšie, štvrtok je voľný deň. A vstupné neplatíte.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Peter Mika – výstava skla

Považská galéria umenia a Emócia gallery Vás pozývajú na výstavu tvorby mladého výtvarníka Petra Mika, ktorej vernisáž v kurátorskej koncepcii Miry Putišovej sa uskutoční vo štvrtok 20. novembra 2003 o 17.00 h. v malej výstavnej sieni PGU. Peter Miko je absolventom VŠVU v Bratislave, ateliéru skla doc. J. Gavulu.

LovuZdar!

Výstava o ručiacich jeleňoch a iných tvoroch, ktorí na vás číhajú v závetrí galérie. Výstava situovaná do obdobia jelenej ruje ponúka divácky atraktívny pohľad na…

Miroslav Cipár

Kysucký rodák, všestranný výtvarník Miroslav Cipár (1935) pochopil svoju žilinskú jubilejnú výstavu ako príležitosť prezentovať výsledky svojich výtvarných aktivít z ostatných rokov. Nevyužil núkajúcu sa šancu na prierez svojou bohatou a mnohovrstevnou štyridsaťpäť ročnou tvorbou pripomenutím tých najúspešnejších knižných ilustrácií či kresieb a obrazov, ale svoju inštaláciu „ušil“ priamo na dané výstavné priestory Považskej galérie umenia.