aktivita diskusia Architektúra a stavitelstvo cim penetrovat kamennu stenu?

  • cim penetrovat kamennu stenu?

    Posted by licax on 2. septembra 2010 at 14:21

    Dobry den, som na tomto fore sice novy ale nenasiel som ziadnu radu co sa tyka penetracie kamennej steny. Chcem urcite zachovat aby stena dychala, ziadne Duvilaxy a podobne, pretoze planujem nahodit hlinene omietky. Stena je prevazne z pieskovca a starej malty ktora sa ale priserne droli…Oprasenie nepomaha, stale sa uvolnuju drobne ciastocky, preto si myslim ze nemozem davat ilovy spric ako som planoval, ale musim to najprv niecim penetrovat a najlepsie paropriepustnym penetrakom…Poradte prosim kto ma nejake skusenosti, dakujem!

    palo odpovedal 14 years, 2 months ago 4 Členovia · 6 odpovede/odpovedí
  • 6 odpovede/odpovedí
  • palo

    Member
    2. septembra 2010 at 21:46

    Ja by som to nejako zvlášť neriešil. Stenu by som poometal (aby rozmrvená malta nevypĺňala škáry medzi kameňmi až do roviny steny, ale bola povedzme o 1 cm hlbšie), nakropil vodou a nahadzoval omietku.

    Ale ak chcete silou-mocou penetrovať, treba v prvom rade vedieť, aká je to v murive malta: vápenná? hlinená? Aké veľké čiastočky sa uvoľňujú? Ako ľahko sa uvoľňujú? Pomohla by aj detailná fotka.

  • apple

    Member
    2. septembra 2010 at 21:55

    Niekto tu kdesi- neviem kde,v nejakych hradoch tusim pisal o vypadavajucich sparach a bol tam popis, ako treba silou natlacit hlinenu omietku medzi kamene kym az nevyteka von zo spar a potom este jednu davku navrch, niekde to pohladaj…

  • vlcik-tlcik

    Member
    3. septembra 2010 at 0:11

    Apple asi myslela toto http://www.obnova.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=30274&start=20&sid=8644964ec0c89c3ae503e188df5a340d
    ale to je o špárovaní, autorom, alebo spoluautorom bude asi tiež Paľo. Urobil by som to ako Paľo píše. Ak je malta vápenná, tak ako penetrák vápennú vodu, ale to je zdĺhavý proces, profíci síce používajú aj iný penetrák, ale ten ja nepoznám a pod hlinenú omietku už vôbec.

  • vlcik-tlcik

    Member
    3. septembra 2010 at 0:24
  • apple

    Member
    3. septembra 2010 at 9:37

    Ak je malta vápenná, tak ako penetrák vápennú vodu, ale to je zdĺhavý proces,
    Vlcko, preco zdlhavy proces? Myslis s vyrobou vapennej vody?

  • palo

    Member
    3. septembra 2010 at 22:55

    Výroba vápennej vody nie je zvlášť zdĺhavá: Do suda dáme trochu vápennej kaše, zalejeme veľkým množstvom vody (teoretici vedia, že pri 20 °C sa v jednom litri vody rozpustí len 1,65 g haseného vápna). Dobre zamiešame. Vznikne biele kalné vápenné mlieko. Keď sa nerozpustené vápno usadí, nad ním zostane číra vápenná voda. Prejavuje sa tak, že na hladine sa tvorí tenká kôrka skarbonatizovaného vápna.

    Pomerne zdĺhavá je aplikácia vápennej vody: Aby sa dosiahol pozorovateľný účinok (keďže pri 20 °C sa v jednom litri vody rozpustí len 1,65 g haseného vápna), treba ju nanášať aspoň 20 – 30 krát, napríklad rozprašovačom (záhradkárskym).

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť