aktivita diskusia o Obnova.sk Obnova.sk LeninDay

Tagged: 

  • harp

    Administrator
    22. januára 2004 at 1:24

    Este doplnok: Ja osobne tieto plagaty zboznujem z hladiska grafickeho dizajnu je to spicka. Proste krasa. Ak mate aj vy nieco podobne v zbierke poslite nam to.

    Ked budem mat cas nafotim nieco z mojho archivu. :)

  • Anonymous

    Guest
    29. januára 2004 at 23:58

    Ja len pridam, že takéto spestrenia na Obnove by sa mohli objavovať častejšie.Taký malý bonus pre naších verných

  • Anonymous

    Guest
    31. januára 2004 at 2:52

    Som rad ze tieto plagaty maju uspech, mne tiez sa strasne pacia pre svoju graficku napaditost.
    Mrzi ma ze som nestihol k lennin day pripravit aj ten clanok ohladom leninovych podpisov a jeho rukopisu. Snad nabuduce….. :)
    taktiez davam do pozornosti
    http://www.obnova.sk/modules.php?op=modload&name=fotoalbum&file=index&do=showgall&gid=151
    cely zivotopis V.I. Lenina vo fotkach
    harp prosim ak bola hlavna obrazovka obnovy ina posli mi ju rad by som ju videl ako vyzerala, bohuzial som vobec nevidel vzhladom k tomu ze som bol od mimo najprv skuska potom bratislava az do piatku.

  • Anonymous

    Guest
    23. februára 2004 at 19:08

    harp prosim posli mi tu hlavnu stranku ako vyzerala na Lennin day
    Diky

  • harp

    Administrator
    23. februára 2004 at 19:16

    Hlavna stranka sa pocas Obnova.sk LeninDay nemenila. Bola len plna clankov o Leninovi. Do buducnosti vsak pripravujem zmenu loga podla udalosti a ciastocne aj zmenu dizajnu. Dizajn sa bude pravdepodobne menit aj v zavislosti od rocneho obdobia.

  • palo

    Moderator
    23. apríla 2010 at 9:06

    Lenin a Čajkovskij boli vraj príbuzní

    Narodeniny vodcu revolúcie slávilo menej ľudí. Ozvali sa však jeho odporcovia.

    MOSKVA, PRAHA. “Lenin bez retušovania”. Tak sa nazýva výstava, ktorú vo štvrtok otvorili v rodisku vodcu svetového proletariátu, v ruskom Uljanovsku. Podľa po prvé uverejnených materiálov bol Lenin vzdialeným príbuzným slávneho skladateľa, autora Labutieho jazera, Petra Iljiča Čajkovského.

    Nedožité 140. narodeniny ruského zakladateľa slávilo v tomto roku verejne o poznanie menej ruských občanov, než vlani. Skromná komunistická delegácia položila kvetiny k Mauzóleu proletárskeho vodcu na hlavnom námestí krajiny, Červenom, hneď vedľa Kremľa.

    Čo s telom?

    Dosiaľ sa Rusko nezhodlo na tom, či je treba špeciálne nabalzamované telo pochovať do zeme či nechať k nazeraniu ako turistickú atrakciu a spomienku toho najhoršieho čo sa v ruských dejinách odohralo.

    Ak boli priaznivci Lenina včera pomerne pasívni, tak aktivita jeho protivníkov v porovnaní s minulými rokmi vzrástla. Najväčšia socha Lenina v Moskve, na Kalužskom námestí, bola včera ráno biela. Niekto ju polial farbou, ktorá znečistila i bronzové tváre revolucionárov tvoriacich obrovský monument.

    Druhá akcia vandalov sa odohrala v Kurskej oblasti, v meste Železnogorsk. I tú v noci na 22. apríla niekto polial sochu Lenina stojaceho pred miestnou administratívou (bývalým výborom Komunistickej strany ZSSR) bielou farbou.

    Známy ruský komentátor a satirik Viktor Šenderovič sa vandalov zastal. Podľa neho sa neprávom pri hodnotení zločinov komunizmu sústredila pozornosť len na Stalina a Lenina pokladali za “pomotaného strýčka”. “Rozpútal občiansku vojnu a má na svedomí najmenej 3 milióny životov. Osobne dával príkazy k popravám…” tvrdí Šenderovič, ktorý vyjadril pobúrenie nad tým, že “pamätníky tomuto vrahovi sú po celej krajine a jeho telo stále leží v strede Moskvy.” “Nemôžeme žiť pod portrétmi vrahov. Má to zlý vplyv na naše deti,” povedal satirik.

    Skúmali minulosť rodu

    Najväčšiu pozornosť vo výročný deň ale vyvolala správa o príbuzenskom vzťahu Lenina a Čajkovského Genealógovia údajne pri sledovaní rodokmeňu rodiny Uljanových (pravé meno Lenina bolo Uljanov) došli až do 17. storočia. Medzi príbuznými našli Švédov, Nemcov a Židov. Vedecká pracovníčka Leninovho múzea Oľga Šaljová potvrdila, že jeden z predkov Lenina sa oženil s dievčaťom z rodu Čajkovských. Tak sa stali neskôr vzdialenými príbuznými.

    Spoločných predkov mal Lenin aj s nemeckým exprezidentom Richardom von Weizsäckerom.

    piatok 23. 4. 2010 | Petra Procházková

    Zdroj: denník SME

  • palo

    Moderator
    23. apríla 2010 at 9:12

    Pre “fajnšmekrov” aj niečo aktuálne v ruštine: TU.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť