aktivita › diskusia › Architektúra a stavitelstvo › ochrana dreva octom
-
ochrana dreva octom
Posted by ocguru on 5. novembra 2010 at 11:43Ahojte,
viete mi poradiť ako je to s ochranou dreva octom? Jedná sa mi o zničenie drevokazného hmyzu a jeho následnú ochranu.
Nikde na internete som nenašiel zmienku o skúsenostiach. či má zmysel to skúšať alebo radšej ísť do “overenej” chémie.
Potrebujem naimpregnovať staré okná, dvere a trámy na chalupe. chémia je dosť drahá a toto riešenie som sa dozvedel od jedného stolára, ktorý takto “impregnuje masívny záhradný a iný nábytok”plánujem takto ošetriť skoro celý dom a litre chémie je dosť veľký výdavok.
ďakujemmazoslav odpovedal 10 years, 2 months ago 7 Členovia · 8 odpovede/odpovedí -
8 odpovede/odpovedí
-
Máš dvě možnosti – koupit ,,drahý´´ ale účinný přípravek na hubení dřevokazného hmyzu. Nebo levně nakoupit ocet, věnovat spoustu práce jeho aplikaci a pak zjistit že nehubí hmyz a navíc zásadně změnil pH dřeva a v součinnosti s vlhkostí vytváří kyselinu, která ještě může narušovat nátěr oken.
-
…a v součinnosti s vlhkostí vytváří kyselinu, která ještě může narušovat nátěr oken.
Pre zaciatok len upozornenie. Ocot je kyselina. Nevidim ziadny prakticky vyznam v osetrovani dreva octom proti drevokazu. Je pravda ze sucastou komercne predavanych pripravkov na ochranu dreva su aj kyseliny, napr. borita, alebo soli kyselin napriklad tie mednate. Ale ocot ako taky nie je pre drevokazny hmyz nebezpecny. Ciastocne moze ovplyvnit rast drevokaznych hub.
Pouzitie octu v suvislosti s drevom som zaregistorval iba pri potlaceni pachu starych skrin a nabytku. Niekolko nasobny nastrek realne potlaca tecnto pach.
-
ocguru, internet je natoľko spoľahlivý, nakoľko sú spoľahliví autori, ktorí na ňom publikujú. Presne podľa harpa a jirkaca – riadna somarina.
Ocot mpžno použiť výhradne na čistenie, dezinfekciu a likvidáciu pliesní v kuchyni, kúpeľni a dielni. Tiež ho možno použiť ako prostriedok na likvidáciu nežiaducich pachov náterom/nástrekom (ako píše harp) alebo len tak, naliatym v miske. -
práve preto som sa chcel poradiť, aby som kôli pár mylne ušetreným korunám nezničil drevené okná, trámy v dome. Pokiaľ by bollo preukázané že to funguje na to internete by som o tom zmienku našiel ale keďže som nič nenašiel tak sa radšej poinformujem.
vďaka
2docent. to som nenašiel na nete ale povedal mi to jeden spracovateľ dreva. -
Na ničenie pliesní je dobrý chloramin, výrobok Savo. Nezahadzujte technológie len preto že sú nové. Skôr preverte či sú nezávadné. A chloramin nezávadný je.
-
-
Chloramin sa po vyschnutí rozloží na clór a amoniak, neostane po ňom nič. Akurát že má bieliace účinky, takže sa môže použiť iba na biele steny. Možno tým nahradiť maľovanie stien? :-)
-
Chloramín nieje savo, a za normalných podmieniok sa na chlor nerozklada, a už vobec nieje pravda že ponom nič nezostane, chloramín nieje vhodný na hubenie plesní je to algicid čiže hubí riasy, hlavná účinná složka sava je chlornan sodný ten už plesne hubí vnziká však z neho chlorid sodný ktorý vie krásne zasolit stenu napríklad, oboje niesú vhodné. Ocot je hlúpost navyše je to významný inhíbítor korozie medi či olova….
Log in to reply.