aktivita › diskusia › Architektúra a stavitelstvo › Odhlucnenie podlahy
Tagged: cat_stavitelstvo_sucasne, staviteľstvo
-
Odhlucnenie podlahy
Posted by harp on 15. augusta 2012 at 15:25Prislo emailom:
Dobry den, nasla som dnes Vas prispevok na internete a chcela by som Vas poprosit o radu. Rada by som odhlucnila podlahu v jednej izbe, kvoli susedom lebo nam vrzgaju drevene parkety a oni sa idu s prepacenim z toho pos*at. Nechceme vybrat original drevene parkety von, rozmyslali sme ze by sme na to dali nejaku penovu podlozku a plavajucu podlahu,ale niesme si isti ci to bude stacit. Vedeli by ste mi prosim poradit, ak je nieco lepsie ? ale tak aby to bolo do max 3 cm hrubky.
Dakujem Fabi…
misa odpovedal 12 years, 4 months ago 3 Členovia · 6 odpovede/odpovedí -
6 odpovede/odpovedí
-
-
Nášľapná fólia + plávajúca podlaha by to podľa mňa nevyriešila. Jediné, čo mi napadá je 5 mm nášľapná fólia mirelon (alebo podobná) 15 alebo 18 mm eko OSB doska s perodrážkou opäť 5 alebo 2 mm mirelon, 1 cm kvalitná viacvrstvá drevená plávajúca podlaha. Pomôcť by to mohlo, ale či 100% neviem.
-
Chcel som aby ste sa najskor rozhliadli po starych temach.
Problem je v tom ze potrebujete poznat celu skladbu podlahy. Ked date na drevene parakety OSB a krocajovu izolaciu, parkety vam do roka-dvoch vyduje a hrozi ich zahnivanie ci az napadnutie hubou. Ked izolaciu tak bez povodnych parkiet.
Najednoduchsim riesenim je koberec, ten dostatcneaspon trochu tlmi kroky.
:)
-
Možno ešte by bolo dobré povedať aj pre menej chápajúcich, či je to prízemie, alebo poschodie. Ja som to totižto pochopil tak, že je to na poschodí a nie sú to parkety ale dlážka. S vŕzganím je to dosť problematické, skôr som náchylný povedať až neriešiteľné (teraz hovorím o parketách) a 3 cm.
Ak je to prízemie Harp súhlasím, aj s kobercom.
-
Teda súhlas s tým ak by bola podlaha neoizolovaná, ak odizolovaná je, tak by som sa až tak nebál.
-
tento problém budem riešiť i ja, lebo na trámy sme dali len smrekovú podlahu, ktorá má hrúbku tak 2 – 2,5cm -normálny postup tu v Bretónsku pri rekonštrukcii starých kamenných domov, len problém je v tom, že podlaha pri ťažších hosťoch veľmi pruží, až si myslím, že sa prepadnú do obývačkokuchyne a počuť všetko, hoci je to lepšie,ako v “svokrových” zrekonštruovaných domoch.
My sme podlahu olejovali, lenže vtedy som akurát chodila do práce na celý deň ,a na Pierra treba dozerať vkuse, čo a ako robí, lebo on si veľmi rád veci zľahčuje a odflákne. Pred olejovaním podlahy ju neprebrúsil a neočistil od prachu a chodil po nej v topánkach a potom veselo olejoval nie organickým ľanovým olejom, ale technickým, takže ešte pol roka to tu páchlo a podlaha má špinavý ráz a nedá sa ani poriadne pozametať – nedoolejovaná.
Takže, keď niečo našporíme, tak som myslela, že by sme použili na zvukovú izoláciu “koberec” z korku a možno na to ešte tenké laty v polmetrovom rozostupe a pomedzi to izolačné pláty z dreveného vlákna a na to drevenú podlahu, ktorú prebrúsime a poriadne naolejujeme (aspoň dva mesiace, tak ako pri pracovnej kuchynskej doske z masívu – prvé 3-4 dni vrstvu oleja nanášame štetcom 2 – 3 x za deň, začína sa vytvárať lesklý povrch a potom priebežne, až kým neprestáva sať a potom treba nasadiť na rotačnú brúsku takú chlpinu z bavlnených vlákien a prejsť po podlahe – vyzerá akoby bola nalakovaná). Myslím, žeby to takto mohlo prepúšťať i paru a nedochádzalo by k plesniam či hnilobe a nepoužili by sme žiadne vynovené technológie, ktoré nemusím… Bude to síce drahšie, ale v koniec koncov lacnejší variant, ako si to dať urobiť firme so všetkými drahými materiálmi.
inak my sme na trámy použili borovicu “duglas”, ktorá je odolná voči škodcom
Log in to reply.