Turistov chcú prilákať na hľadanie pokladov

Obrázok k článku

Liptáci chcú letných turistov prilákať na dobrodružné hľadanie pokladov. Zábavné spoznávanie regiónu Hľadaj poklady Liptova zavedie dovolenkárov do prekrásnych hôr, tajomných jaskýň, pulzujúcich miest, do histórie, na tradičné salaše, vodné plochy a k termálnym prameňom. „Už začiatkom júna odhalíme širokej verejnosti 40 najväčších prírodných, kultúrnych a historických pokladov. Každý poklad v sebe skrýva truhličku, v ktorej je schovaná hádanka. Tú treba zakresliť do brožúry a zabojovať o malý osobný poklad,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč. Podľa riaditeľky turistickej organizácie Dariny Bartkovej zmyslom projektu je zatraktívniť letnú dovolenku pre návštevníkov zo Slovenska i zahraničia. „Ide o výbornú myšlienku, ktorá spája všetkých dôležitých hráčov na poli cestovného ruchu pod Chopkom. Podarilo sa nám ich zjednotiť a spoločnými silami vytvoriť hru, ktorá osloví malých aj veľkých,“ dodala Bartková.

 

Na získanie pokladu stačí navštíviť tri miesta. Každý, kto splní túto podmienku a vyrieši hádanku, získa darček a bude zaradený do žrebovania o zaujímavé ceny, napríklad o vyhliadkové lety ponad Liptov, víkendový pobyt na Kolibe či kôš s farmárskymi pochúťkami. „Okrem prírodných pokladov sme stavili aj na dobrodružstvo. Rodiny s deťmi si ho môžu vychutnávať na kolobežkách, bobovej dráhe, na wake boardoch, zavesení na lanách, pri hľadaní obrov a drakov či v kontaktnej zoologickej záhrade,“ povedala Bartková. Projekt Hľadaj poklady Liptova bude návštevníkov regiónu sprevádzať od júna do konca septembra.

 

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Slovensko-poľský seminár o rozvoji cestovného ruchu

STARÁ ĽUBOVŇA 19. mája (SITA) – Trojdňový poľsko-slovenský seminár Historické a kultúrne dedičstvo ako kapitál rozvoja cestovného ruchu v prihraničných regiónoch sa začne v piatok v Ľubovnianskych kúpeľoch pri Novej Ľubovni. „Cieľom seminára je nielen zhodnotiť doterajšiu spoluprácu kultúrnych inštitúcií so subjektmi cestovného ruchu, ale aj nájsť nové možnosti pre ďalší rozvoj,“ uviedla pre SITA riaditeľka Ľubovnianskeho múzea Monika Pavelčíková. Vieme, že keď k nám príde viac turistov, máme z toho aj finančný efekt a peniaze môžeme vložiť i do vydania publikácií, či do odbornej činnosti, doplnila M. Pavelčíková. Kultúrne a historické pamiatky sú podľa nej v cestovnom ruchu ešte stále málo využívané.