Wolfgang Kemp

Wolfgang Kemp (1946) predna na katedre dejn umenia Universitt Hamburg. tudoval dejiny umenia, filozofiu a germanistiku v Tbingene (MA 1970), habilitoval v Marburgu (1978). Profesorom dejn umenia sa stal na Gesamthochschule Kassel a Universitt Marburg. Od roku 1995 psob na Universitt Hamburg, bol hosujcim profesorom v Los Angeles (UCLA), Harvard University, CEU Prag, Fellow Getty Center, Wissenschaftskolleg Berlin. Venuje sa terii umenia, umeniu neskorej antiky a stredoveku, dejinm a terii fotografie. Publikan innos: Theorie der Fotografie (Mnchov, 1978-83); Der Anteil des Betrachters (Mnchov, 1983); John Ruskin. Leben und Werk (Mnchov, 1983); Sermo corporeus. Die Erzhlung der mitteralterlichen Glasfenster (Mnchov, 1987); Der Betrachter ist im Bild. Kunstwissenschaft und Rezeptionssthetik (Berlin, 1992); v rmci zbornkov Critical Terms for Art History, ed. by R.S. Nelson a R. Shiff (Chicago, 1996); The Subject of Art History, ed. by M.A. Cheetham, M.A.Holly, K.Moxey (Cambridge, 1998).

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Karol Vaculík – historik umenia

V roku 1992 v Bratislave zomrel historik umenia Karol Vaculík. Študoval dejiny umenia, filozofiu a francúzštinu na univerzitách v Bratislave, vo Viedni a v Prahe. Od r. 1949 bol vedúcim zbierky starého umenia v pražskej Národnej galérii, odkiaľ v r. 1951 prešiel do Bratislavy, kde bol poverený vedením vznikajúcej Slovenskej národnej galérie.

Za prínos slovenskému umeniu udelia Ceny Martina Benku

Ivana Sláviková, Zuzana Ludiková a Eva Kotláriková získajú 21. septembra 2010 ceny Martina Benku za rok 2009. Laureátom ju udelí v rámci spomienkovej slávnosti pri príležitosti 122. výročia narodenia národného umelca Martina Benku Rada Fondu výtvarných umení v Múzeu Martina Benku v Martine. Každoročne fond ceny odovzdáva na základe odporúčania Komisie pre správu pozostalosti Martina Benku, ktorá pôsobí pri Fonde výtvarných umení. Robí tak v súlade s testamentom Martina Benku. Ceny majú prispieť k rozvoju a propagácii slovenského výtvarného umenia, najmä so zreteľom na životné dielo a pamiatku výtvarníka. Agentúru SITA o tom informovala tajomníčka Komisie pre správu pozostalosti Martina Benku Katarína Ilavská.

Šarišské Múzeum Bardejov 11 | 2003

ÚČASŤ ŠARIŠSKÉHO MÚZEA NA INÝCH VÝSTAVÁCH
20.11.2003 -30.3.2004
Dejiny slovenského výtvarného umenia – GOTIKA
Slovenská národná galériaBratislava
Prezentácia diel gotického umenia, na ktorej budú vystavené zbierky ŠM
PhDr.F.Gutek
T: 472 2009