Zoznam niektorých zaujímavých návštevníkov SBM v rokoch 2000–2004

Exprezident M.Kováč s manželkou, L. Danihels (USA – Slováci), Dr. J. Ličko (Kanada) – Slov. demokratický exil 1948-1989, W. Persché – kultúrny atašé Rakúskeho veľvyslanectva, M. Boros – veľvyslanec Maďarska v SR, minister kultúry M.Kňažko a gen. riaditeľ Dr. P. Maráky……ministerka financií B.Schmögnerová, Dr. G.Matzner – Holzer – veľvyslankyňa Rakúska v SR, rakúski hostia s M. Perschém a Dr. Matzner, S. Boelošová – kultúrna atašé a veľvyslanec Českej republiky, francúzski umeleckí historici s Dr. Thevenonom – riaditeľom múzea v Nice, monacký princ Albert so svojím sprievodom za prítomnosti ministra kultúry SR M. Kňažka, M. Dzurinda – premiér SR (v rokoch 2000 – 2004 celkovo trikrát),Marián Zednikovič, Patrícia Jariabková, Ľudovít Kaník, Magda Vašáryová, Emília Vášaryová, Dana Podracká, Michel de Maulne – riaditeľ Moliérovho divadla v Paríži (Francúzsko), Antónia Miklíková, Albert Marenčin, Marián Varga, Karol Kállay, Milan Lasica, Boris Filan, Olivier Belle – veľvyslanec Belgicka v SR, Berno Kjeldsen – veľvyslanec Dánska v SR, Katrin Saarsalu – veľvyslankyňa Estónska v SR, Rauno Tapio Viemerö – veľvyslanec Fínska v SR, Efstathios Daras – veľvyslanec Grécka v SR, Laurent Louis Stokvis – veľvyslanec Holandska v SR, Dymphna Headen – chargé d´affaires Írska v SR, Elita Kuzma – veľvyslankyňa Lotyšska v SR, Csaba Györffy – veľvyslanec Maďarska v SR, Uta Mayer – Schalburg – veľvyslankyňa Nemecka v SR, Zenon Kosiniak – Kamysz – veľvyslanec Poľska v SR, Martin Bolldorf – veľvyslanec Rakúska v SR, Maja Marija Lovrenčič – Svetek – veľvyslankyňa Slovinska v SR, Alfonso Diez Torres – veľvyslanec Španielska v SR, Cecilia Julin – veľvyslankyňa Švedska v SR, Antonio Provenzano – veľvyslanec Talianska v SR, Judith Anne Macgregor – veľvyslankyňa Veľkej Británie v SR, Eric Jacob van der Linden – vedúci reprezentácie Európskej komisie v SR, Andrea Gustovič – Ercegovac – veľvyslankyňa Chorvátska v SR, Jaroslav Assenov Golev – veľvyslanec Bulharska v SR, Valerica Epure – veľvyslankyňa Rumunska v SR, Inci Tümay – veľvyslankyňa Turecka v SR, Serhij Ustyč – veľvyslanec Ukrajiny v SR, Pál Csáky, podpredseda vlády pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny, Rudlf Schuster, prezident SR, Dr. Takahashi Noriaki – riaditeľ Science Museum v Osake (Japonsko), Dr. Sándor Holly, riaditeľ bane na ťažbu zlata Origsix Mines Alleghamy (USA), RNDr. Řídkošil – riaditeľ Múzea Českého ráje, Turnov, D.J. Grotenhuis – Geologish Museum, Hofland (Holandsko), André Dubuc, riaditeľ Banského múzea v Lewarde (Francúzsko), Prof. Ing. P. Rybár , dekan BERG fa TU Košice, prof. J. Bohm – dekan EBK Miskolc, prof. Mészáros – dekan A-MEEK Sopron, prof. Dvořaček – ekan H-G fa VŠB Ostrava,prof. Žihlavník – dekan LF TU- Zvolen, prof. W. Pohl – rektor Montanuneversitat Leoben, prof. J. Sinay – rektor TU Košice, Dr. L. Besenyei – rektor Miskociegyetem, prof. M. Šupín – rektor TU Zvolen.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Hodina s ministrom kultúry v SNG

V nedeľu, 3. júla 2005 popoludní sa v Slovenskej národnej galérii v Bratislave uskutočnila hodina s ministrom kultúry Františkom Tóthom. Stretnutie v priestoroch zrekonštruovaného Esterházyho paláca s odbornou i laickou verejnosťou bolo venované aktuálnym otázkam kultúry, prioritám a cieľom nového ministra. František Tóth hodinu besedoval s asi 70 návštevníkmi SNG o dostavbe Slovenského národného divadla, ako zabezpečiť prílev financií do rezortu.

Riaditeľ UNESCO na návšteve SR

11. 07. 2002 – Archívny článok na spestrenie. Prečítajte si čo sa dialo v minulosti z tlačových správ Ministerstva Kultúry Slovenskej Republiky.
Aktuálne otázky z oblasti ochrany kultúrneho dedičstva boli hlavnou témou včerajšieho stretnutia ministra kultúry Milana Kňažka s generálnym riaditeľom UNESCO Koichirom Matsuurom, ktorý pricestoval na štvordňovú návštevu Slovenskej republiky.

Dom umenia

V súvislosti s úlohami vyplývajúcimi zo Stratégie štátnej kultúrnej politiky ako aj v súlade s dlhodobým zámerom Ministerstva kultúry SR a s požiadavkou širokej kultúrnej verejnosti vytvoriť inštitúciu nezbierkového typu – Dom umenia, minister kultúry Rudolf Chmel dňa 3. februára 2005 menoval členov Rady pre projekt Dom umenia.

Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu

BRATISLAVA 4. decembra 2004 (SITA) – Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu. Vyplýva to z Programu spolupráce medzi vládami Slovenskej republiky a Indickej republiky v oblasti kultúry a umenia na obdobie rokov 2004 až 2007, ktorý tento týždeň odsúhlasila vláda SR. Návrh, ktorý po niekoľkoročnej diskusii s indickou stranou vypracovalo Ministerstvo kultúry SR, počíta s tým, že v najbližších troch rokoch by sa mala zintenzívniť výmena umeleckých súborov, spolupráca prekladateľov a spisovateľov, ale aj galérii a múzeí oboch krajín.

Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu

BRATISLAVA 4. decembra 2004 (SITA) – Slovensko a India zlepšia kultúrnu spoluprácu. Vyplýva to z Programu spolupráce medzi vládami Slovenskej republiky a Indickej republiky v oblasti kultúry a umenia na obdobie rokov 2004 až 2007, ktorý tento týždeň odsúhlasila vláda SR.